Naujienos

Jurginių botagas suks metų ratą kultūros centre Kuršėnuose iki pat 2024 metų balandžio

2023 05 03


Su gegužiu pavasaris jau ne tik balandį praeity palieka, ne tik per tvorą ir galvą verčiasi, bet ir Velykų, Jorės, sėjos ir atgimimo cikle lieka, Jurginių šventes ir veiklas įprasmina, pavasarį iki birželio antros pusės pratęsia.

Paskutinis balandžio pirmadienis tradiciškai Raudėnuose sukvietė didelį pulką mažų ir didelių į respublikinį  priešmokyklinio ugdymo grupių ugdytinių ir 1–4 klasių mokinių  liaudiškos muzikos, žodžio, šokio, dainos edukacinį renginį „Sukas, sukas malūnėlis. Čiauška, šėlsta jaunimėlis Jurginių dienoje“. 23 kartą namiškių trumpai vadinamas Jurginių malūnėlis nuskambėjo netradicinėmis pamokomis, kūrybinių dirbtuvių užsiėmimais, Jurginių šventės papročių ir tradicijų atlikimu, savęs parodymu ir kitų pažiūrėjimu, pirmosios lauko kiaušinienės skanavimu, žalumos pasveikinimu ir gyvūnijos palabinimu, Raudėnų istaigų ir gyventojų bendradarbiavimu ir draugyste etnokultūrinių tradicijų bei XXI inovacijų bendrystėje.

Žemaitijos liaudiškos muzikos kapelos Jurgines švenčia dar ilgiau – balandžio 23 d. šventadienio popietę 32 kartą tradicinė Jurginių šventė-koncertas nugrojo, nušmaikštavo, nuaidėjo Plungės kultūros centre. Mums, kultūros centrui ir liaudiškos muzikos kapelai „Salduva“ (vadovas A. J. Bartašius), minėtoji Jurginių šventė  tapo išskirtine: jau trečią kartą Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centras perėmė tradicinį simbolį – Jurginių botagą – kaip žinią, garbę, atsakomybę ir džiaugsmą 2024 metų balandį organizuoti  XXXIII Žemaitijos liaudiškos muzikos kapelų šventę Jurgines kultūros centre Kuršėnuose.

Stilizuotas Jurginių botagas, iki kitų metų balandžio jaukiai įsikūręs kultūros centre Kuršėnuose, primins apie šių, miestui jubiliejinių, ir kitų metų šventinius įsipareigojimus, suks metų ratą darbų ir švenčių ritmu.

Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro informacija

Skambančios akimirkos ir liudijimai iš Jurginių šventės Plungės kultūros centre: https://www.youtube.com/watch?v=cguMplA9wZU