GILAIČIAI

Gilaičių-kultūros-namai-300x225-bf4d123bd786bfcd20a140ef22789340.jpeg

Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro

GILAIČIŲ FILIALAS

(III kategorija) 200 vietų žiūrovų salė

Kužių salė: 120 vietų žiūrovų salė

Sauginių salė: 40 vietų žiūrovų salė

Gilaičių g. 12, Gilaičiai, Šiaulių raj.

 

Kultūros renginių organizatorė Regina Krikštanavičienė tel. (8 41) 37 82 32, el. p. reginakrik@gmail.com

Meno vadovė  Kristina Lučinskaitė 

Meno vadovė  Lina Kasparienė (Kužių salė) mob. tel. 8 601 16144 el. p. l.kaspariene.mokykla@gmail.com

Meno vadovė  Irena Dunauskienė (Kužių salė) mob. tel. 8 676 23158 el. p. irenaiks@gmail.com

Valytoja Birutė Sovienė mob. tel. 8 654 54663 el. paštas birutesoviene@gmail.com 

 

Gilaičių filialas yra Kužių seniūnijoje, kurioje gyvena apie 2000 gyventojų. Filiale organizuojamos valstybinės, kalendorinės šventės, tradiciniai bei pramoginiai renginiai tiek suaugusiems, tiek vaikams.

Kolektyvai kasmet dalyvauja rengiamose rajono apžiūrose. Kiekvienais metais rengiamos naujos koncertinės programos.

Pagrindinės Gilaičių filialo veiklos kryptys:

 

 • Organizuoti kultūrinius renginius, plėtoti kultūrinę, šviečiamąją ir informacinę veiklą, tenkinti vietos kaimo bendruomenės visų amžiaus grupių kultūros poreikius, išlaikyti ir tęsti krašto tradicijas, puoselėti  etnokultūrą bei mėgėjų meną, organizuoti profesionalaus meno sklaidą. 

 

TRADICINIAI FILIALO RENGINIAI

 • Lietuvos valstybės dienos minėjimai
 • Teatro dienai paminėti skirti renginiai
 • „Kapelų varžytuvės“
 • Užgavėnės
 • Mažųjų Velykėlių šventė
 • Motinos dienos šventė
 • Vasaros šventė
 • Joninės
 • Šilinės atlaidai
 • Kaimo šventės
 • Naujametiniai renginiai
 • ,,Gražiausių metų sukviesti“- vyresniosios kartos seniūnijos gyventojams.
 • Parodos
 • Edukaciniai renginiai


Daugiau
informacijos
Liaudiškos muzikos kapela „Susiedai“ (Kužių salė)

Vadovė  Kristina Lučinskaitė

2012 metais kužiškiai armonikieriai Jonas Rimkus ir Jadvyga Žaromskienė nusprendė suvienyti jėgas ir taip gimė armonikierių duetas. 2014 metais liepas 4 dieną  dalyvavo respublikinėje dainų šventėje  „Čia mano namai“ Vilniuje. Laikui bėgant prie Jono ir Jadvygos prisijungė ir daugiau liaudiškos muzikos mylėtojų, taip gimė  liaudiškos muzikos kapela „Susiedai“. Pirmoji vadovė – Rita Bielskienė, bėgant laikui kolektyvui pradėjo vadovauti Kristina Lučinskaitė. Kapela „Susiedai“ atlieka įvairius lietuvių  liaudies kūrinius, dainas. Kolektyvas kiekvienais metais dalyvauja ŠRSKC rengiamoje liaudiškos muzikos kapelų ir liaudies muzikantų šventėje „Auksinio rudens valsas“, taip pat koncertuoja įvairiuose Šiaulių miesto ir rajono šventėse 

Suaugusiųjų dramos kolektyvas „SAVI“ (Kužių salė)

Vadovė Lina Kasparienė

mob. tel. 8 601 16144 el. p. kastaperlina@gmail.com

Kolektyvas susikūrė 2012 m. Pirmoji kolektyvo vadovė Rita Bielskienė, kurį laiką šiam kolektyvui vadovavo Modestas Vaitkevičius, o nuo 2018 m. vadovauja Lina Kasparienė.  Per visą  kolektyvo veiklą pastatytas ne vienas spektaklis, aktoriai savo spektaklius veža į įvairiausius miestus ir miestelius. 

2013 m. teatro kolektyvas pastatė A. Kazragio vienaveiksmę komediją ,,Žentelis“.

2014 m. įvyko dar viena teatro premjera, K. Sajos komedija ,,Paršo gaudynės“

2015 m. Kužiuose , tradicinėje teatrų šventėje ,,Kužių scena“ žiūrovai išvydo premjerinį spektaklį Čyplio – Vijūno pjesę ,,Čigonėlė nemeluoja“

2018 m. pastatė nuotaikingą A. Budreckienės spektaklį ,,Mykolienės vyštinykas“. Su šiuo spektakliu kolektyvas buvo išvykęs į Gilaičius, Bazilionus, Šiaulius, Gasčiūnus (Joniškio r.), Varputėnus, Raudėnus ir Sauginius… 

2020 m.  spektaklio „Du mylimi“ premjera.

Neįgaliųjų moterų vokalinis ansamblis „Ringuva“ (Kužių salė)

Vadovė Kristina Lučinskaitė

Ansamblis susikūrė 2006 m. rudenį, pirmoji kolektyvo vadovė Irena Lipinskienė.  Kolektyve iki šiol dalyvauja 8 moterys. Tik subūrus ansamblį kolektyvas parengė keletą programų: kalendorinių švenčių (advento – Šv. Kalėdų laikotarpio, Šv. Velykų ir Atvelykio, Joninių), piršlybų dainų.

Ansambliečių pageidavimu pradėta dainuoti A. Raudonikio, B. Gorbulskio, M. Noviko, G. Savinienės ir kitų kompozitorių dainas. Išmokta nemažai tautinėms šventėms – Kovo 11 – ajai, Vasario 16 – ajai, Liepos 6 – ajai ir kitoms progoms skirtų dainų, parengta romansų programa.

Nuo kolektyvo susibūrimo pradžios folkloro ansambliui vadovavo Irena Lipinskienė o nuo  2015 m. lapkričio mėnesio ją pakeitė nauja vadovė Kristina Lučinskaitė. Kolektyvas tęsia iki šiol puoselėtas tradicijas.

2017 m. dalyvavo respublikinėje Lietuvos neįgaliųjų šventėje – konkurse „Vilties paukštė“ Vilniuje. Laimėta III vieta.

2018 m. dalyvavo dainų šventės ,,Vardan tos…“ peržiūroje, Kuršėnuose, kultūros centre.

2018 m. dalyvavo regiono dainų ir šokių šventėje ,,Vardan tos…“ Daugėlių pušyne.

Bėgant laikui  kolektyvas šiek tiek pakeitė savo profilį ir pradėjo dainuoti romansus, taip gimė moterų neįgaliųjų draugijos vokalinis ansamblis „Ringuva“. 

Vokalinis instrumentinis duetas (Kužių salė) (veikla sustabdyta)

Vokalinis instrumentinis merginų duetas susikūrė 2015 m. gruodžio mėnesį. Kolektyvo vadovė – Kristina Lučinskaitė. Merginų duetas jau spėjo užkariauti žiūrovų širdis savo nuoširdžiomis dainomis. Kristina ir Vitalija renkasi įvairų populiariosios muzikos repertuarą, tai kas miela širdžiai. Duetas jau dalyvavo Romansų vakare Paežerių dvare bei yra nuolatinis įvairių Gilaičių filialo švenčių dalyvis.

Kužių salės moterų vokalinis ansamblis „MĖTOS“

Vadovė Kristina Lučinskaitė

Kužių moterų vokalinis ansamblis susibūrė visai netikėtai. Kužių kultūros namų bei seniūnijos darbuotojos, norėdamos paruošti Kalėdinę staigmeną pradėjo mokytis dainuoti ir po keleto repeticijų tapo aišku, kad tai turėtų peraugti į rimtą kolektyvą. Laikui einant kolektyvo narių gretas papildo vis daugiau narių. 2019 m. lapkritį, švenčiant kolektyvo vienerių metų sukaktį kilo mintis kolektyvui duoti vardą „Mėtos“. Kolektyvas dalyvaujau įvairiuose Šiaulių rajono miestelių renginiuose. 

2019 m. – konkurse „Sidabrinių balsai“ suteikta II kategorija.

Šokių kolektyvas „SAULĖ“ (Kužių salė)

Vadovė Irena Dunauskienė

mob. tel. 8 676 23158 el. p. irenaiks@gmail.com

 Grupė susikūrė 2001 m. Aktyviai dalyvauja įvairiuose tarptautiniuose, respublikiniuose konkursuose, festivaliuose, rajono ir miestelio renginiuose. 

Grupės „Saulė“ šokėjai dalyvavo 2016 m. Lietuvos moksleivių dainų šventėje „Tu mums – viena“ ir 2018 m. Lietuvos šimtmečio dainų šventėje „Vardan tos…“.

Grupės šokėjai yra Lietuvos asociacijos „Gimnastika visiems“ nariai. Kiekvienais metais dalyvauja festivalyje „Sportas visiems“ Palangoje ir konkurse „Džiaugsmo gimnastika“, taip pat dalyvauja akcijose „Be Active“ ir „Visa Lietuva šoka“. 

Tai draugiškas, linksmas, išdykęs kolektyvas, pelnęs ne vieną aukštą apdovanojimą ir pasirodęs su savo koncertine programa Bulgarijoje, Lenkijoje, Baltarusijoje, Latvijoje. 

Moterų šokių grupė „DAISY“ (Kužių salė)

Vadovė Irena Dunauskienė 

mob. tel. 8 676 23158 el. p. irenaiks@gmail.com

Grupė susikūrė 2006 m. Moterys šoka įvairaus stiliaus šokius nuo linijinių kantriu šokių iki sportinės aerobikos. Daugelio rajono, miestelio švenčių dalyvės. Grupė „Daisy“ yra Lietuvos asociacijos „Gimnastika visiems“ narės. Su paruošta programa, kartu su kitomis grupėmis iš Lietuvos dalyvauta festivaliuose – konkursuose Portugalijoje, Prancūzijoje, Slovėnijoje, Slovakijoje, Latvijoje ir net du kartus Italijoje, Lenkijoje, kur grupės paruošta programa buvo įvertinta aukščiausiais balais ir neliko nepastebėta.

Grupės „Daisy“ entuziazmo nestokojančios moterys kasmet dalyvauja festivalyje „Sportas visiems“ Palangoje ir konkurse „Džiaugsmo gimnastika“, kurioje ne vieną kartą iškovotos pirmos vietos.

Sauginių liaudiškos muzikos kapela (Sauginių salė)

Vadovės Regina Krikštanavičienė mob. tel. 8 6 el. p. reginakrik@gmail.com

 ir Kristina Lučinskaitė 

 

2018 m.  Lietuvos 100-mečio dainų ir šokių šventėje ,,Vardan tos…“  Vilniuje

Kapela susikūrė 2012 metais. Pirmoji vadovė Regina Krikštanavičienė. Kolektyvą sudaro 5 muzikantai bei 4 solistės. Groja naujais muzikos instrumentais, kuriuos pavyko įsigyti per bendruomenės rengiamus projektus.

2013 metais per bendruomenės projektus pasipuošė ir naujais tautiniais Aukštaičių rūbais.

Liaudiškos muzikos kapelos repertuaras įvairus. Skamba Lietuvių liaudies dainos, populiarios estradinės bei kompozitorių instrumentiniai kūriniai skirti kapeloms.

Kolektyvas yra nuolatinis ,,Jomarko“ šventės dalyvis Kuršėnuose. Taip pat dalyvauja tradicinėje rajono kapelų ir liaudies muzikantų šventėje ,, Auksinio rudens valsas“.

2013 metais kolektyvas jau dalyvavo 15-oje regioninėje šventėje – ,,Griežk smuikeli“ Kuršėnuose.

2016 metais dalyvavo regioninėje dainų ir šokių šventėje, Kuršėnuose.

2016 metais spalio mėnesį kapela minėjo savo kūrybinės veiklos 5 – metį.

2017 metais dalyvavo XXVI Respublikiniame liaudiškos muzikos kapelų šventėje „Jurginės“ Kuršėnuose.

2017 metais dalyvavo miesto šventėje-festivalyje Kuldygoje (Latvijoje).

2018 metais dalyvavo Dainų šventės „Vardan tos..“ peržiūroje Telšiuose.

2018 metais dalyvavo regiono dainų ir šokių šventėje ,,Vardan tos…“ Kuršėnuose.

2019 metais dalyvavo VIII Tarptautiniame folkloro konkurse-festivalyje „Saulės žiedas“ Šiauliuose.