KURTUVĖNŲ FESTIVALIS

Daugiau
informacijos
GINTARO KUTKAUSKO TEATRAS

Teatras įsikūrė 1999 m. prie Pasvalio krašto muziejaus. Savo gyvavimo pradžioje teatras atliko edukacinę-švietėjišką funkciją, rengdamas programas ir spektaklius apie iškilias Pasvalio krašto asmenybes, nusipelniusius kultūros, meno, mokslo veikėjus, gimusius Aukštaitijos žemėje, o taip pat inscenizuodamas profesionalių kraštiečių rašytojų kūrinius. Nuo pat teatro įsteigimo jam vadovo režisierius Gintaras Kutkauskas.
Per vienuolika gyvavimo metų jis teatre pastatė 14 spektaklių. Dažniausiai pats ir scenarijų bei scenografijos autorius. Nemažai inscenizacijų rašyme talkino jau garbaus amžiaus režisieriaus mama Aurelija Kutkauskienė, ilgametė kultūros centro vaikų ir suaugusiųjų dramos kolektyvų vadovė.
Didelio visuomenes dėmesio ir teigiamo įvertinimo susilaukė spektakliai: „Švyturiai, spindėję sutemoj”, „Senojo Juozapo vakaras”, „Pakylėjimas”, „Kilkime ir aukime”, „Čyščius”, „Septyni žodžiai nuo kryžiaus‘, „Verksmingoji pelargonija”, „Kelio brolis”, „Saulėgrąžos rasa”, „Helverio naktis”, „Keleivio byla”, „Senojo tilto muzikantas”. 
Per savo gyvavimą apvažiuota visa Lietuva, vaidinta kultūros centruose, mokyklose, bažnyčiose. Dalyvauta daugelyje svarbiausių tarptautinių festivalių:
„Interrampa” (Rokiškyje), „Kanapė” ( Trakuose), „Kelmės ruduo” ( Kelmėje), „Kauno rampa” (Kaune), „Kamera Obscura” (Ukmergėje), „Saulės takas” (Palangoje) ir t.t..
Nuo 2008 m. teatras kviečiamas į Klaipėdos Universiteto režisūros katedros organizuojamą festivalį „Auksinis Amūras”, kur rodomi tik geriausi Universiteto absolventų kūrybinio sezono darbai.
2009 m. „Helverio naktis” sėkmingai rodoma Pasauliniame teatrų festivalyje Monake.
Tais pačiais metais, teatras savo 10 m. jubiliejų, išleidžia naują premjerą - tai N. Nekrasovo „Rudens  nuobodulys”
Pasvalio teatras - tai grupė entuziastų, kurie be jokio atlygio aukoja savo laiką repeticijoms, gastrolėms, kyla į sceną ir savo sielų šviesą dovanoja kitiems. Paviliotiems magiškos Teatro žemės jau nebeįmanoma be šito.
2012 m. pastatytas spektaklis „Paskutinė stotelė. kita...” pagal Juozo Montvilos dramos „Didysis geismas” variaciją.

2013 m. sausio 20 d. teatras netenka savo įkūrėjo ir režisieriaus Gintaro Kutkausko. Tai didžiulė netektis ne tik pasvaliečiams, bet ir visai mėgėjų teatrų bendruomenei.

Nuo 2013 m. kovo mėn. teatrui vadovauti pradeda Ramunė Uždavinienė. Teatras dirba toliau ir  2014 – ųjų metų festivalyje „Atspindžiai” garsiai tariame: „MES ESAM!”   

 

 

APDOVANOJIMAI

 

2000m. „Aukso paukštės“ laureatas, spektaklis „Pakylėjimas“

2007m. Geriausias sezono pastatymas, spektaklis „Helverio naktis“

2007m. “Tegyvuoja teatras” skulptūrėlės už pagrindinius vyro ir moters vaidmenis

2008m. Ryškiausia nacionalinės dramaturgijos interpretacija, spektaklis „Keleivio byla“

2008m. Keturios nominacijos ir diplomai respublikinėje šventėje „Tegyvuoja teatras“ už spektaklį „Keleivio byla“

2010m. Trys nominacijos ir diplomai respublikinėje šventėje “Tegyvuoja teatras” už spektaklį “Rudens nuoboduys”

2014m. Teatras pripažintas ryškiausiu miesto, rajono centro suaugusiųjų teatrinės kultūros skleidėju

2015 m. Respublikiniame projekte „Tegyvuoja teatras“ Gintaro Kutkausko teartui skirtos keturios nominacijos: „Ryškiausia sezono moters epizodinio vaidmens atlikėja“ aktorei Birutei Ladygienei už Pamotės vaidmenį spektaklyje „Protuko pasaka“, „Ryškiausias sezono vyro epizodinio vaidmens atlikėjas“ aktoriui Klaudijui Ulskiui už nykštuko Drovučio vaidmenį spektaklyje „Protuko pasaka“, „Ryškiausias sezono debiutas“ Pasvalio kultūros centro Gintaro Kutkausko teatro spektaklis „Protuko pasaka“ režisierė Ramunė Uždavinienė, „Ryškiausia sezono scenografija“ Pasvalio kultūros centro Gintaro Kutkausko teatro spektaklis „Protuko pasaka“ scenografija (rež.Ramunė Uždavinienė, dailininkas Balys Tuskėnas).

 2018m. Lietuvos šimtmečio dainų šventės „Vardan tos „ LLKC atminimo medalis,padėkos raštas.

2019m. Lietuvos mėgėjų teatro šventės “Tegyvuoja teatras” laureatas- ryškiausias aktorių ansamblis( spektaklis “Dobilėlis penkialapis”.

 

PROJEKTAI

 

Respublikinis teatrų festivalis “Senasis tiltas” (birželio mėn.)

Tarptautinis teatrų festivalis “Theather Cluster” (spalio mėn.)