Naujienos

 CHORINĖS DAINOS DIENA KURŠĖNUOSE, skirta 2024 m. šimtmetį mininčiai Lietuvos dainų šventei

2023 10 24


  2023 metų darganotą spalio 21-osios popietę, chorai iš Šiaulių regiono ir Telšių miesto, rinkosi į Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centrą. Diena pradidėjo visų dalyvaujančių chorų praktiniais/edukaciniais mokymais, ruošiantis 2024 metų Lietuvos dainų šventei. Mokymus vedė Vilniaus universiteto chorų „Gaudeamus“, „Pro musica“, „Virgo“ meno vadovė,  2024 m. Lietuvos dainų šventės "Kad giria žaliuotų" dirigentė Rasa Gelgotienė ir 2024 m. Lietuvos dainų šventės "Kad giria žaliuotų" Dainų dienos kūrybinės grupės vadovas ir vyr. dirigentas Alfonsas Vildžiūnas. Per 5 valandas  trukusius mokymus, jungtinis choras repetavo 13 kūrinių iš Dainų dienos programos - analizavo atskiras frazes, jungė sudėtingiausias kūrinių dalis, aiškinosi ritmiką, ieškojo vieningos dainos interpretacijos, dėmesingumo, atsiliepiant į dirigento ranką.

18 val. didžiojoje koncertų salėje įvyko tradicinė XII regioninė chorinės muzikos šventė „Tegul dainoj ištirpsta toliai“. Jungtinis choras – 140 dainininkų vienoje scenoje -  atliko dešimt pačių gražiausių, geriausiai suskambėjusių kūrinių, kuriuos dirigavo ne tik vyr. dirigentai R. Gelgotienė ir A. Vildžiūnas, bet ir ŠRSKC mišrių chorų „Gija“ ir „Ventus“ vadovės Jovita Bražukienė ir Hana Mockienė. Chorui akompanavo Danutė Streckienė ir Jūratė Narvilienė.

Susirinkusius chorus: Baisogalos kultūros centro mišrų chorą „Naktikovas“, vadovė Neringa Bernadickienė, Telšių kultūros centro mišrų chorą „Žemaičiai“, vadovė Rita Vilkė, Pakruojo kultūros centro mišrų chorą, vadovė Jūratė Skorupskienė, Akmenės rajono savivaldybės kultūros centro mišrų chorą „Cementininkas“, vadovė Žydrūnė Kazlauskaitė ir Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro mišrų chorą „GIJA”, vadovė Jovita Bražukienė, mišrų chorą „Ventus“, vadovė Hana Mockienė bei Ginkūnų filialo moterų chorą „Šaltinis“, vadovė Birutė Andriukaitienė sveikino Šiaulių rajono savivaldybės vicemeras Eimantas Kirkutis, Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro direktorė Gertrūda Gulbinaitė, jos pavaduotoja, šio renginio sumanytoja, koordinatorė Rolanda Bitienė.

Vyr. dirigentė Rasa Gelgotienė dėkojo kultūros centrui, idėjos sumanytojams už puikias sąlygas ir galimybę sukviesti šitokį būrį dainuojančių žmonių į vieną vietą, už savalaikį, prasmingą darbą, kuris būtinas, norint tinkamai pasiruošti 100-mečio Dainų šventei. „Kas mes būtume, jeigu neturėtume Dainų šventės? Menininkų, sportininkų turi visas pasaulis, o Dainų šventę turime tik mes trys – Trys Baltijos šalys.“ – taip kalbėjo Dainų dienos kūrybinės grupės vadovas ir vyr. dirigentas Alfonsas Vildžiūnas.  

Taip, mes galime būti 100-mečio Dainų šventės „Kad giria žaliuotų“ dalimi, galime pajusti Chorinės dainos galybę, bet...galite ir Jūs. Prisijunkite prie chorų veiklos, tapkite choristais ir Daina skambės ne tik ausyse, bet ir Jūsų širdyse.  

 „Mes, dainuojantys ir šokantys žmonės, ir esame ta tradicija, ta gyvybė, išlikusi per amžių. Esame unikali gentis, susitinkanti kas kelerius metus ir prabylanti sava kalba. Šios genties kalba sutampa su žemės kalba. Su paukščio ir upės, su kultūros ir atminties kalba, nes mūsų kalba yra gyvybės kalba, todėl ją suprantame visi, priklausantys ypatingajai Cantor Lituanus — lietuvių dainingųjų — genčiai.“

 

Rolanda Bitienė,

Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro direktoriaus pavaduotoja, šventės sumanytoja, koordinatorė, choristė 

Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro informacija

Nuotraukos Robertos Griciūtės