Naujienos

Laisvės vėjo gūsis Gruzdžiuose

2023 03 14


Visi drauge galime švęsti veržlią, modernią ir drąsiai ateitį pasitinkančią Lietuvą, kurią, laisvės vėjo vedami, kūrėme šiuos trisdešimt tris metus. Gruzdžių kultūros namuose vyko pilietinė akcija „Laisvės vėjo gūsis“, kurios metu vyko diskusija tarp suaugusiųjų: ar buvome ir tebesame įsupti to laisvės gūsio, kuris prieš trisdešimt tris metus tarsi pavasario vėjas praskriejo Lietuvoje?

Vaikai edukacijos metu žaidė įvairius žaidimus, stebėjo magijos triukus, buvo galima pasigaminti Laisvės simbolį – vėjo malūnėlį ir taip dar labiau sustiprinti šventinę nuotaiką. Vaikus pradžiugino saldžios dovanėlės ir siurprizai. Šventinio renginio veiklas organizavo ir vedė Gruzdžių filialo meno vadovai Rasa Šiškuvienė ir Marius Tarasevičius.

Džiaugėmės ir didžiavomės Laisve! Teko visiems prisiminti, jog laisvei dar būtina ir didžiulė atsakomybė. Deja, teko išgirsti: ir ką gi mes laimėjome? Na, gal nebent laisvę… Betgi laimėjome viską! Taigi, nors truputį suabejosiantiems laisvo gyvenimo verte, arba sudalyvauti gavėniai ypač tinkančioje ,,Duonos Akcijoje“ – suvalgant per dieną tremtinio davinį – tris juodos duonos riekeles. Kad nepamirštume nelaisvės skonio…

Tegul sukasi laisvės vėjo malūnėliai, skleisdami žinią apie atkurtą Lietuvos Nepriklausomybę!

Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Gruzdžių filialo informacija

Nuotraukos R.Šiškuvienės