Naujienos

100-metį mininčioje dainų šventės programoje dalyvaus ir Šiaulių rajono savivaldybės mėgėjų meno kolektyvai

2023 06 09


Pirmoji Lietuvos dainų šventė įvyko 1924 m. rugpjūčio 23 ir 25 dienomis Kaune, o 2024-ais metais vyks jubiliejinė 100-mečio dainų šventė „Kad giria žaliuotų“. Birželio 7-ąją Vilniaus verslo parke „Park Town“ surengtoje spaudos konferencijoje pirmą kartą viešai pristatyta pagrindinė kitų metų Dainų šventės programa ir ją ruošianti didžiulė kūrybinė kultūros profesionalų komanda. 

Spaudos konferenciją pradėjęs Lietuvos Respublikos kultūros ministras Simonas Kairys, pažymėjo, kad per visą šio renginio gyvavimo šimtmetį dainų šventės kūrėjai kartu buvo ir nepriklausomybės bei modernaus valstybingumo kūrėjai. Anot jo, ši jubiliejinė dainų šventė ne tik sujungs tradicijas ir modernumą, bet atlieps ir klimato kaitos problemas bei ras savo vietą neramumų kontekste, kalbant apie karą Ukrainoje.

Dainų šventės vadovas Saulius Liausa pristatydamas net aštuonias dienas (2024 m. birželio 29 d. – liepos 6 d.) vyksiančius 100-mečio dainų šventės renginius teigė, kad jau šiandien yra parengtos visos programos. Jubiliejinė dainų šventė tradiciškai prasidės Kaune ir persikels į Vilnių, kur šventinių renginių finale, kartu su visa Lietuva ir pasauliu, bus sugiedota „Tautiška giesmė“. Dainių šventės 14-os renginių sąraše – renginiai skirti teatrui, vokaliniams, ansambliams, pučiamųjų instrumentų orkestrams, vaikų tradiciniams amatams, liaudies menui, kanklių muzikai, folklorui, šokiui ir dainai. Anot šventės organizatorių – bendra šventinių renginių programos trukmė – daugiau nei 40 valandų,  šventėje dalyvaus 35 tūkstančiai dalyvių, 1,5 tūkstančio kolektyvų.

Likus metams iki jubiliejinės dainų šventės regionuose vyksta intensyvus pasirengimas. Šiaulių rajono mėgėjų meno kolektyvai taip pat ruošiasi dainų šventei ir jau repetuoja šventės repertuaro kūrinius, dalyvauja regioninėse dainų šventėse Linkuvoje, Pasvalyje, Šiauliuose, Panevėžyje, Mažeikiuose, Tauragėje ir Klaipėdoje.

2024-ieji paskelbti Dainų šventės metais, tad Šiaulių rajono savivaldybės bendruomenės, kultūros bei švietimo įstaigos, planuodamos kitų metų veiklas, dalį renginių skiria 100-mečio Dainų šventei. Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centras kitų metų pavasarį surengs Šiaulių rajono tautodailininkų darbų parodą „Atmintis ateičiai“, Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centras kartu su filialais, švietimo įstaigomis žiūrovus pakvies į XII respublikinį vaikų ir moksleivių liaudiškų šokių grupių festivalį „Jaunimėlis pasišoks“, XXIII respublikinę tradicinę kalendorinę šventę „Jurginės“, rajoninę liaudiškų šokių šventę „Šoksim šokimėlį“, rajono šiuolaikinių šokių grupių šventę „Pavasario ritmai 2024“, Šiaulių rajono ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų šokių šventę-konkursą „Medutis“, XXIV teatrų festivalį-konkursą „Kartu“ Kurtuvėnuose, XIII regioninę chorinės muzikos šventę „Tegul dainoj ištirpsta toliai“, 24-ąją Lietuvos liaudiškos muzikos kapelų šventę „Griežk, smuikeli“ bei kitus renginius.

100-metį mininti dainų šventė pasitinkama žodžiais „kad giria žaliuotų“, kuriems suteikiama žmogaus ir kultūros, medžio ir paukščio, būtojo ir esamojo laiko prasmė. 2024-aisiais susitikime dainuoti ir šokti mūsų istoriją ir mūsų dabartį.

Šiaulių rajono savivaldybės Kultūros skyriaus ir Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro informacija