Naujienos

,,Pavasario šauktuvės - paukščių įkurtuvės,, Briduose

2023 04 17


Už lango nors ir žvarbokas balandžio penktadienis, bet vis tik jau yra atėjęs pavasaris. Tas toks tikrasis, po sniego ir šalčio, gurgiančiais veržliais polaidžio upeliais, varvančia klevų ir beržų sula, vėjyje tilindžiuojančiais lazdynų žirginiais, nedrąsiomis žibučių akelėmis ir netylančiomis paukščių giesmėmis. Gamtoje įsitvirtinantis vėlyvas pavasaris skambiai priimtas Bridų parke, jau tampančioje tradicine, inkilų kėlimo ,,Pavasario šauktuvės - paukščių įkurtuvės,, šventėje.

Šiuo renginiu asociacija “Bridų bendruomenė“ ir pavojingųjų atliekų tvarkymo  bendrovė „Toksika“, siekia  atkreipti visuomenės dėmesį į gamtą alinančias ir naikinančias problemas, stengiasi priminti, aptarti įvairias priemones, skatinančias gamtos saugojimą.                                                                                                                                                       

Į renginį atvykęs UAB „Toksika“ generalinis direktorius Arūnas Dirvinskas pasidžiaugė bendryste ir jau kelerių metų rezultatais. „Mes, kaip įmonė, labai vertiname šitokį socialinį bendravimą, bendruomenės pasitikėjimą mumis. Tai tikrai gražus pavyzdys, kai verslas ir kaimynystė taip gražiai sutaria.“- kalbėjo Arūnas Dirvinskas. LR Seimo narys Stasys Tumėnas džiaugėsi renginio idėjos tęstinumu, kvietė būti aktyvesniems, nelikti abejingiems laikmečio problemoms, savo gyvenamajai aplinkai.

Kaip sektiną tokių renginių pavyzdį įvardijo Šiaulių rajono savivaldybės tarybos narė Ingrida Volosova. Sutkūnų bendruomenės aktyvistė Eglė Narvilė dėkojo už bendrystę ir bendradarbiavimą.                                                                                                                                 

Šventės dalyvius muzikos garsais džiugino Kuršėnų meno mokyklos ugdytinis skrabalininkas Lukas Kasparas ir populiariosios muzikos grupė „Šaulys“ atlikėjai Eimantas ir Dainius. Renginį vedė, visai atsitiktinai pro šalį skubėjusi Velykų Bobutė - meno vadovė ir bendruomenės pirmininkė Rasa Šiškuvienė.

Pavasario šauktuvių ir paukščių įkurtuvių renginį Briduose vainikavo  inkilų iškabinimas medžiuose. Parko medžiuose buvo įkelta 30 inkilų. 20 namelių, grįžusiems pavasario ir gerų dienų šaukliams, dovanota  kaimyninėms Sutkūnų ir Vijolių bendruomenėms, aktyviausiems Bridų kaimo žmonėms. Krašto apsaugos savanorių virta košė, kvapniausia arbata prie bendro stalo kvietė aktyvioms diskusijoms, ateities planų apmąstymams. Atėjo pavasaris.                                                                                                 

Žemė laimingai priėmė saulės glėbį ir netrukus pamatysime jos meilės rezultatus...

 

Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Bridų filialo ir asociacijos „Bridų bendruomenė“  informacija

Nuotraukos R.Šiškuvienės