Naujienos

„Poezijos pavasario“ skaitymų viešnagė Raudėnuose

2023 06 01


„Poezijos pavasario“ skaitymų viešnagė Raudėnuose

Jau antrąjį kartą Raudėnuose svečiavosi Tarptautinio poezijos festivalio „Poezijos pavasaris 2023“ skaitymų popietė „Tekstai įveikia atstumus ir metus“ Aleksandro Žalio tėviškėje. Šįkart susitikimas prasidėjo Raudėnų kaimo kapinėse, kur šalia amžinojo poilsio atgulę du Raudėnų krašto šviesuoliai: visuomenininkas, literatūros kritikas, Klaipėdos universiteto docentas, poetas, šviesaus atminimo kraštietis Aleksandras Žalys ir Kazimieras Pakalniškis – Dėdė Atanazas – Lietuvos kunigas, publicistas, rašytojas, redaktorius, blaivybės propaguotojas.

Gegužės 18 d. Raudėnų kultūros namų salėje buvo ne tik prisimintas raudėniškis poetas Aleksandras Žalys, jo eilės, kurias skaitė kultūros renginių organizatorė Vaiva Melvydaitė, bibliotekininkė Danutė Slavinskienė, meno vadovė Vaiva Bružienė, bet, kaip ir dera poezijos pavasario vakare, savo kūrybos posmais ir įžvalgomis dalinosi Šiaulių rajono literatų klubo „Indraja” nariai, tarp kurių buvo ir Raudėnų krašto poetai: Marytė Lesutienė,Vytautas Benas Garbinčius, Zigrida Danikauskienė, ir svečiai – Albina Budreckienė, Sandra Gedvilaitė, Virginija Beniušienė, Valerija Aleksandravičienė. Į poetinių atsivėrimų, pasidalinimų, palinkėjimų srautą įsiliejo ir dirvonėniškių Antano Abako, Birutės Sutkienė, buvusio paežeriškio Vytauto Smilgio skaitymai. Kūrybos, prisiminimų ir įspūdžių  negailėjo svečiai iš Klaipėdos – rašytoja Jolanta Kliukaitė-Kepenienė, Iriana Žalienė, literatūros tyrinėtojas, kritikas, vertėjas, a.a. Aleksandro kolega ir draugas Marijus Šidlauskas, ŠRSKC direktorė Jovita Lubienė, buvusi Raudėnų MDC direktorė Zita Bezarienė, LR Seimo narės Rimos Baškienės padėjėja, Šiaulių rajono savivaldybės tarybos narė Ada Grakauskienė, tarybos narys Algis Mačiulis, Šiaulių rajono savivaldybės administracijos vyriausia specialistė Daiva Pikturnienė. Šiltą ir jaukų vakarą puošė ir dainuojamoji poezija bei romansai, kuriuos atliko Raudėnų filialo moterų vokalinis ansamblis „Mūza“, meno vadovė Vaiva Bružiene. Vakaro dalyviams padovanoti skirtukai su Aleksandro Žalio eilėraščiu „Aš laisvojo vėjo“ ir Raudėnų krašto lopšine „Girgžda vygė“.

Poezijos skaitymų vakarą praturtino Šiaulių rajono turizmo ir verslo informacijos centro projektas „Istoriniai pasimatymai Šiaulių rajone". Centro direktorė
Kristina Duseikaitė-Pekštienė ir vadybininkė Ramunė Jocienė pristatė projekto idėją ir turinį – žmonių atmintyje išlieka ryškiausios asmenybės, kurios veikė įvykių raidą, turėjo poveikį žmonių gyvensenai; istorinė atmintis ugdo meilę savajam kraštui, prisirišimą, primena, kas esame. Trečiasis projekto „Istoriniai pasimatymai Šiaulių rajone“ susitikimas Raudėnuose – tai istorinis „pasimatymas" su Kazimieru Pakalniškiu, „Krašto ambasadoriaus, „Raudėnų krašto ambasadoriaus“ ženklų įteikimas. Projektą finansuoja Lietuvos Kultūros taryba. Projekto partneriai: Šiaulių rajono savivaldybė, Šiaulių rajono savivaldybės Vytauto Vitkausko viešoji biblioteka.

Po ilgų, bet neprailgusių poetinių ir istorinių susitikimų valandų visi susirinko arbatos puodelio Aleksandro Žalio kabinete, įkurto Pavenčių MDC Raudėnų skyriuje, ir atsisveikino pripildę širdis ir protus pasidalintų eilių, prisiminimų, idėjų, pažinčių ir šiltų patirčių dar vieneriems metams.

ŠRSKC Raudėnų filialo informacija