Naujienos

Šventinė savaitė Meškuičiuose Didžioji vasaros šventė „Mes ir vėl susitikom“

2023 08 30


Meškuičių miestelio šventė „Mes ir vėl susitikom“

Rugpjūčio mėnuo, artėja vasaros pabaiga, bet jos nejautė meškuitiečiai. Miestelis šurmuliavo, judėjo, nes ruošėsi svarbiausiai, didžiausiai miestelio šventei. Tai tradicinė ir visus metus visų labai laukiama šventė. Tai šventė, kuri į svečius sukviečia gimines, pas tėvus grįžta kitur gyvenantys vaikai. Vasaros pabaigoje miestelyje prasideda pasiruošimas šventei. Paskutinius šventės organizavimo akcentus dėliojasi susirinkę Meškuičių seniūnijos bei bendruomenės valdybos nariai, kultūros centro darbuotojai, bažnyčios, gimnazijos ir lopšelio-darželio atstovai. Meškuičiai garsūs tuo, kad visi renginiai organizuojami bendradarbiaujant visoms organizacijoms. Kadangi šventė, jau keletas metų, vyksta visą savaitę, tai puikiai sutvarkytos erdvės prideda žavesio prie vykdomų veiklų.

Šventinė savaitė prasidėjo rugpjūčio 23 d. Kultūros darbuotojai sukvietė prie Laisvės Angelo paminklo visus paminėti Baltijos kelią, susikabinti, pabūti vienybėje. Tą pačią dieną Meškuičiuose buvo minimos S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio per Atlantą 90-osios metinės. VO "Meškuičių bendruomenė" įgyvendindama projektą "Mes ir vėl susitikom", finansuojamą NMA prie ŽŪM, kartu su Kunigaikščio Vykinto draugovės skautais organizavo lėktuvėlių gaminimo edukaciją. Dėkojame skautams Vaidui, Nerilei, Gabijai už labai išradingą, įdomią ir įtraukią edukaciją. Lėktuvėlių gamyba ir skraidinimo varžytuvės įtraukė visus renginio dalyvius. Vieniems tai buvo naujiena, kitiems smagus prisiminimas iš vaikystės. Uždegto laužo liepsnos sukvietė meškuitiečius susiburti arčiau.  Visiems buvo pasiūlyta vaistažolių arbata, o širdį džiugino gitarų  garsai, kuriuos atliko Gruzdžių kultūros centro dainų ir muzikos kūrėjas bei atlikėjas Gintaras Kiura ir meškuičių filialo meno vadovas  Stanislovas Kleinauskas.

Sekantis visų susitikimas įvyko penktadienį, rugpjūčio 25d. Meškuičių filiale atidaryta Zitos Kairytės-Volkvičienės šilko tapybos darbų paroda. Pastelinės, gamtoje vyraujančios spalvos ir kruopštus menininkės darbas teikė žmonėms susižavėjimo, ramybės jausmus. Parodos atidarymo proga gausiai susirinkusiems dainavo Alfonso ir Sandros (Šiauliai) duetas. Tos pačios dienos vakare, gaubiant saulėlydžio spinduliams, pilnutėlėje Meškuičių Šv. Vyskupo Stanislovo bažnyčioje susirinkusieji klausėsi įspūdingo Klaipėdos brass pučiamųjų kvinteto (vad. Sigitas Petrulis) ir saksofono virtuozo profesoriaus Petro Vyšniausko koncerto. Tai klasikinės ir sakralinės muzikos koncertų ciklo „Muzikinės bažnyčių naktys Šiaulių rajone“ baigiamasis renginys.

Kasmetinė vasaros šventė niekada nepalieka ir sporto entuziastų. Jiems buvo organizuotos tinklinio ir krepšinio (Pereinamajai taurei laimėti) varžybos. Nugalėtojų komandos apdovanotos medaliais ir prizais.

Neliko be dėmesio ir jauniausieji Meškuičių gyventojai ir svečiai. Jiems buvo užsakyta edukacinė eksperimentų programa. Animatorės pagalba mažieji meškuitiečiai ne tik žiūrėjo eksperimentus, bet ir patys bandė juos atlikti. Klegesys, spalvų žaismas, muilo burbulai leido mažiesiems perteikti savo nuotaiką. Mažuosius dalyvius linksmino Meškuičių bibliotekos vykdomos edukacijos, Meškuičių filialo ir lopšelio - darželio žaidimai.

Didžiausio susidomėjimo ir gausaus žiūrovų būrio susilaukė vakaro šventinė programa Meškuičių miestelio parke. LR seimo nario Liudo Jonaičio padėka apdovanotos veiklios ir visada prisidedančios prie organizuojamų veiklų - Gitana Miežienė ir Dalija Ulinskienė. Šiaulių rajono savivaldybės Tarybos narys Algis Mačiulis sveikinimo žodžius siuntė visiems susirinkusiems. VO „Meškuičių Bendruomenė“ tradiciškai apdovanojo mažuosius, meškuitiečių gretas papildžiusius vaikučius. Muzikinę programą pradėjo Meškuičių filialo  meno mėgėjai : neįgaliųjų  moterų ansamblis „Viltis“ (vad. Rasa Zelbienė), moterų ansamblis „Smiltelė“ (vad. Rasa Zelbienė), moterų šokių grupė „Aksomas“ (vad. Loreta Morkūnienė). Vėliau koncertinę programą žiūrovams dovanojo Kužių filialo moterų ansamblis „Mėtos“ (vad. Kristina Lučinskaitė). Šmaikščiu žodžiu ir liaudiškos muzikos akordais žiūrovus užliūliavo liaudiškos muzikos kapelija  „Mingė“.  Ne vienas iš susirinkusiųjų pradėjo siūbuoti ir suktis porose, grojant Žemaičių Kalvarijų gyvo garso estradinei grupei „Vintažas“(vad. Rimas Jazdauskas) , o didžiausio palaikymo sulaukė šokių studija „Šokio vizija“( vad.Sandra Jazdauskienė). Dainuojant grupės „Šaulys“ ir grupės „Lietuvaičiai“ vyrams visa aikštė šokiams užsipildė susirinkusiais žiūrovais. Koncertinę programą vainikavo šventiniai fejerverkai, kuriuos šventei dovanojo Meškuičiuose veikiančios įmonės – baldų studija ,,Plienmedis,, ir ,,DT statyba,,.  Vakarą užbaigė diskoteka su DJ K3Leng (Karolis Pocevičius).

Sekmadienis pakvietė į Meškuičių filiale vykusį VIII-ąjį Ilgakasių konkursą. Dalyvavo net 24 dalyvės. Apdovanotos Meškuičių ilgaplaukės savo kategorijose, išrinkta svečių ilgaplaukė. Prizas įteiktas visų dalyvių ,,Ilgiausiam plaukui,, (Irūna Rūkaitė, Ginkūnai). Plaukų ilgis net 1m34cm. Šventę papuošė šokių kolektyvai ,,Lotus,,ir ,,Asteros,, (vad. Julija Gribėnė) iš Šakynos.

Šventinį savaitgalį vainikavo Meškuičių Šv. Vyskupo Stanislovo bažnyčioje vykusia Šv. Baltramiejaus atlaidų liturgija,  šiltą koncertą dovanojo Šiaulių Švč. M. Marijos Nekaltojo Prasidėjimo parapijos klebonas kun. Gintaras Antanui Jonikas. Agapė po šventinių mišių - tikra bendrystė dar kartą pasidžiaugti, pabendrauti .

Kaip visada, darnus Meškuičių įstaigų kolektyvas - Meškuičių lopšelis-darželisMeškuičių SeniūnijaMeškuičių Kultūros NamaiMeškuičių bažnyčiaMeškuičių bibliotekaMeškuičių gimnazijaVO „Meškuičių Bendruomenė“ ir šventės rėmėjai draugavo ir bendradarbiavo kuriant didžiąją vasaros šventę.

Širdingiausi padėkos žodžiai visiems visiems prisijungusiems savo dalyvavimu į tradicinę Meškuičių vasaros šventę 2023 „Mes ir vėl susitikom“! Iki susitikimo šventėje kitais metais!

 

ŠRSKC Meškuičių filialas

VO „Meškuičių bendruomenė“