"Aukso paukštė"

Kultūros centras didžiuojasi aukščiausiais ir vertingiausiais savo darbo įvertinimais –  „AUKSO PAUKŠTĖ“ apdovanojimais.

Lietuvos liaudies kultūros centras, Kultūros Ministerija ir Pasaulio lietuvių dainų švenčių fondas 1999 metais  įsteigė nominacijas  šalies meno mėgėjų kolektyvams ir jų vadovams,    kurių simbolis – statulėlė „AUKSO PAUKŠTĖ“. Šios nominacijos yra skiriamos  už reikšmingą, aktyvią pastarųjų metų veiklą, naujų programų parengimą,  dalyvavimą svarbiausiuose šalies renginiuose, prizinių vietų  laimėjimą.

Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro meno mėgėjų kolektyvams yra skirtos nominacijos ir įteiktos  „Aukso Paukštės“ statulėlės:

1999 m. Pagyvenusiųjų tautinių šokių grupei „DOBILAS“, kaip geriausiai suaugusiųjų šokių grupei ir vadovui.

2001 m. Vaikų ir jaunimo teatrui „IKARAS“, kaip geriausiam vaikų ir jaunimo teatrui ir vadovu.

2002 m. Birutės Prokopavičienės ir Kosto Urbonaičio mišriam vokaliniam duetui. 

2002 m. Moterų vokaliniam ansambliui „MELODIJA“ nominacijoje, kaip geriausiam kameriniam ansambliui ir vadovui.

2006 m.  Meškuičių filialo moterų tercetui,  kaip geriausiam kameriniam ansambliui ir vadovui.

2008 m. Liaudiškos muzikos kapelai „SALDUVA“, kaip geriausiai  liaudiškai  kapelai ir vadovui.

2012 m. Gruzdžių šeimos lėlių teatras „Abra kadabra“  ir vadovė Jurgita Jašiskytė nominacijoje „Geriausias lėlių teatras ir vadovas“.

2014 m. Tradicinė styginių instrumentų grupė .Vadovui Raimondas Sinkevičius. Geriausio tradicinės instrumentinės muzikos atlikėjo ir vadovo nominacija.

2014 m. Pagyvenusiųjų liaudiškų šokių grupė „Diemedis“. VadoveiEgidija Šėgždaitė. Geriausio miestelio šokių kolektyvo ir vadovo nominacija.

2015 m. Jaunimo mišrus choras „Melomanai“. Vadovės Jovita Bražukienė ir Nerilė Bernotienė.  Geriausias suaugusiųjų choras ir vadovas.